Cooperació DGNB - AEIC

L’Associació d’Enginyers Industrials de Catalunya i el  Deutsche Gesellschat für Nachhaltiges Bauen / Consell Alemany de l’Edificació Sostenible, han subscrit un Acord de Cooperació General per la promoció de la construcció sostenible.

El DGNB ha desenvolupat un sistema de certificació de sostenibilitat de segona generació per acreditar les prestacions dels edificis durant el seu cicle de vida. 

Aquest acord entre el DGNB i l’AEIC té per objecte l’adaptació i difusió del sistema DGNB de certificació voluntària d'edificis sostenibles nous i existents a Espanya. La formació és un component bàsic d'aquest acord.

Informació DGNB: www.dgnb.es
Natàlia Bartrés: comissions@coneixement.eic.cat. Telèfon: 93 295 78 04
Més informació de l’acord: Acord de coperació DGNB-AIEC

Professionals Acreditats

Per gestionar els projectes de certificació d'edificis sostenibles amb el segell DGNB cal contractar professionals acreditats. Aquesta acreditació s'aconsegueix seguint els cursos de Consultor i d'Auditor DGNB.

Els Auditors estan capacitats per gestionar i auditar tot el procés de certificació DGNB.

Nom Correu Electrònic Mòbil
Víctor Barnés victorbarnes@barnyeng.com 654 337 521
Jordi Garcia Guasch jordi.garcia@catalonia.es 669 869 874
Artur García Cifre artur@eco-tec.es 686 870 874
Miquel Muntaner mmontaner@pfmanagement.com 670 760 566
Carles Nogueroles c.nogueroles@elba-2000.com 675 987 969
Pau Papell paupapell@gmail.com 637 050 184
Francesc Parés francesc@gifarquitectura.com 667 624 002
Jordi Parés jordi.pares@thkng.com 600 831 448
David Pedrerol dpedrerol@indus-eng.com 646 986 822
Vicenç Puigdelloses v.puigdelloses@leaderengconsulting.com 608 565 640

Consultors

Nom Correu Electrònic Mòbil
Toni Hernández Sardà toni@ingetecnia.com 626 055 450
Mireia Toran mireia.toran@sener.es  

Formació

Es preveu convocar el proper curs de Consultro el 1er trimestre del 2014. Properament s'anunciarà en els mitjans del Col.legi.

Les activitats de formació són bàsiques per assolir els objectius d'aquesta cooperació. La formació de professionals DGNB en construcció sostenible comprèn dos nivells; Consultor i Auditor.

Amb el curs de Consultor DGNB s'adquireixen els coneixements teòrics del Sistema de Certificació Internacional DGNB. La formació com Auditor DGNB consisteix en l'aplicació pràctica a un projecte concret dels coneixements fonamentals.

Convenis

L’AEIC ha subscrit convenis de cooperació pel desenvolupament de la certificació de la construcció sostenible amb:

Green Building Council d'Espanya - GBCe
Universitat Pompeu Fabra. Càtedra del Cicle de Vida i Canvi Climàtic
L’AEIC és membre del GBCe – Green Building Council d’España. 

El DGNB és membre de ple dret del World Green Building Council - WGBC

Newsletter

Aquells que volgueu estar subscrits al Newsletter periòdic del DGNB, feu la petició enviant un correu electrònic a comissions@coneixement.eic.cat

Visites

Vots

0
Encara no hi ha valoracions